21 kwietnia Dzień Otwarty UW, 24 kwietnia Dzień IFK - zapraszamy!

2017-04-10

21 kwietnia 2018 r. (sobota) od 10.00 do 16.00 na terenie kampusu centralnego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Na stoiskach bedzie można zdobyć informacje dotyczące kierunku Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie prowadzonego przez nasz Instytut, porozmawiać z naszymi pracownikami i studentami Instytutu (stoisko nr 12 w namiocie w Kampusie Głównym). 
O godz. 12.00 w sali nr 111 w budynku Starej Biblioteki Uniwersyteckiej UW odbędzie się także specjalne spotkanie informacyjne. 

24 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do nas na DZIEŃ IFK!

W planach m.in.:
1. Wykład doktora Jana Kozłowskiego, naszego pracownika, o znaczeniu języków klasycznych w dzisiejszym świecie. 
2. Biesiada - gorąco prosimy, żeby każdy, kto zaszczyci nas swoją obecnością, wziął ze sobą jakieś ciastka, napoje, przekąski etc. Pragniemy wzmocnić więzi między przyszłymi studentami, obecnymi studentami i pracownikami, a gdzie nie lepiej, niż przy kawie i ciastku?
3. Antyczny "Jeden z dziesięciu" - zabawa, bazująca na formule kultowego już programu prowadzonego przez Tadeusza Sznuka. 
4. Hyde Park IFK - każdy kto będzie chciał, będzie mógł wejść na mównicę i powiedzieć, co mu się podoba w IFK, i np. co mu się marzy.
5. Wystawa zorganizowana przez Koło Naukowe Młodych Klasyków. 

 


 


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej