Dzień Otwarty UW, Dzień IFK

2017-04-10

22 kwietnia 2017 r. (sobota) od 10.00 do 16.00 na terenie kampusu centralnego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Na stoiskach bedzie można zdobyć informacje dotyczące kierunku Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie prowadzonych przez nasz Instytut, porozmawiać z naszymi pracownikami i studentami Instytutu (stoisko nr 12).

O godz. 12.00 w sali nr 111 w budynku Starej Biblioteki Uniwersyteckiej UW odbędzie się także specjalne spotkanie informacyjne.

24 kwietnia 2017 r. zapraszamy na Dzień IFK!

https://www.facebook.com/events/1786512455000294/

Pod linkiem znajdziecie Państwo film promocyjny z Dnia IFK: Dzień IFK 

Dyrekcja IFK oraz Samorząd Studentów ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na Dzień Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego!
Cały dzień będzie poświęcony integracji studentów oraz pracowników, warsztatom, jak i wykładom, a także spędzeniu czasu w miłym gronie przy kawie i herbacie. Przewidziane będą dwa bloki, których atrakcje będą trwały równocześnie.
Wszystkie warsztaty oraz prelekcje są przygotowane w taki sposób, aby każdy – specjalista oraz laik – mógł się świetnie bawić i nauczyć się czegoś nowego.

Plan Dnia IFK 2017
Blok wykładowo-warsztatowy, sala 103


15:55-16:00 – przywitanie uczestników Dnia IFK i przypomnienie planu imprezy


16:00-16:10 – Dyrektor IFK prof. dr hab. Włodzimierz Olszaniec: Wstęp


16:10-16:40 – dr Krzysztof Rzepkowski: Teatr rzymski ,,Taniec z gwiazdami. Rzymskie spektakle teatralne w okresie Cesarstwa"


16:40-17:10 – dr Katarzyna Pietruczuk: Teatr grecki ,,Tragedia w obrazkach. O ilustracjach dramatów na wazach apulijskich”


17:10-17:20 – PRZERWA
17:20-18:20 – mgr Łukasz Szypkowski: warsztaty z greckiego śpiewania ,, Aeide Mousa moi phile. Warsztaty śpiewu epickiego”


18:20-18:50 – mgr Dorota Sutkowska: warsztaty z tłumaczeń łacińskich ,,I Ty zostaniesz Homerem, czyli jak pisać w heksametrze"
Blok kreatywno-artystyczny, sala 6


16:00-19:00 – przez cały czas będzie można udać się tam na poczęstunek, kawę, herbatę i przekąski, a także dostać trochę upominków, ubrać się w togę, założyć koturny i dać się ,,zrobić na bóstwo”. W myśl przewodnią: ,,Zostań greckim bogiem” będzie można się umalować, a studenci ułożą fryzury, wzorując się na tych antycznych. Oprócz tego będzie chwila na konkursy i ciekawe gry, których wygranie nagrodzone zostanie ciekawymi upominkami.
 


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej