Zapraszamy na wykład z cyklu Laboratorium IFK

2017-10-20

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów Laboratorium IFK UW zatytułowany Jeśli nie Cyceron…

Beata Kost Wyprawa na (bardzo) bliski wschód, czyli Kallimach we Lwowie

27 października (piątek), godz. 17.00

Instytut Filologii Klasycznej UW, Krakowskie Przedmieście 1 s. 103 (II p.)

Jakie niespodzianki i odkrycia czekają na filologów klasycznych?

Podczas najbliższego spotkania (szczegóły na załączonym plakacie) Beata Kost, lwowianka, dziennikarka „Kuriera Galicyjskiego” i autorka publikacji o Lwowie, opowie o skarbach, jakie kryją się w archiwach i zbiorach bibliotecznych na terenie dawnej Rzeczypospolitej.

Zapraszamy!

Inga Grześczak

(Zakład Dydaktyki i Metodyki IFK UW)


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej