Zapraszamy na wykład z cyklu Laboratorium IFK

2016-10-19

28 października 2016 godz. 16.00 Michał Zadara, Orestes współczesny

 
Michał Zadara - jeden z najgłośniejszych reżyserów teatralnych młodego pokolenia, który z zamiłowaniem sięga po klasykę dramatu polskiego i europejskiego. Ostatnio sięgnał po Orestesa Eurypidesa, którego premiera z udziałem Barbary Wysockiej, Bartosza Porczyka i Mariusza Kiljana odbyła się pod koniec sierpnia w warszawskiej Zachęcie. Z historią rodziny Atrydów Zadara zetknął się również podczas wystawienia opery Iannisa Xenakisa w Teatrze Wielkim (premiera 14 marca 2010). O czytaniu klasyki, powodach sięgania do antyku, Orestesie współczesnym z reżyserem będzie rozmawiał dr Michał Mizera, twórca koncepcji tegorocznego Laboratorium IFK.
 

 


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej