uwieńczenie poety i rozmowy łacińskie

2023-06-18

Mox Varsoviam visent Stephanus Victorius (vulgo Stefano Vittori), alumnus Universitatis Pisanae, qui nuper vicit Certamen Poeticum Sarbievianum, et eius amica Marina Garanin, alumna Universitatis Heidelbergensis, egregia poetria Latina. Die Iovis, 22 Iunii MMXXIII, hora 17 in sede Instituti Philologiae Classicae Universitatis Varsoviensis (Krakowskie Przedmieście 1, oecus 103), praemium victori Victorio tradetur a doctore Martino Loch, praeside collegii arbitrorum. Quam caerimoniam sequetur disceptatio de hodierna poesi Latina. Omnes, qui adesse velint, toto ex animo invitantur a Sectione Varsoviensi Societatis Philologae Polonorum. Qui mavult ei conventui adesse per Interrete, ecce ligamen: meet.google.com/asj-tukr-xws.

Wkrótce odwiedzą Warszawę Stefano Vittori, absolwent Uniwersytetu w Pizie, zwycięzca tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „O Laur Sarbiewskiego”, i jego przyjaciółka Marina Garanin, absolwentka Uniwersytetu w Heidelbergu, znakomita poetka łacińska. W czwartek, 22 czerwca 2023, o godz. 17 w siedzibie Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 1, sala 103) przewodniczący jury, dr Marcin Loch, wręczy nagrodę zwycięzcy. Po ceremonii nastąpi dyskusja o współczesnej poezji łacińskiej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Filologicznego. W spotkaniu będzie można też uczestniczyć przez Internet (link: meet.google.com/asj-tukr-xws).