Czytanie "Uczty" w Teatrze Polskim w Warszawie - 12 grudnia 2017

2017-11-13

Serdecznie zapraszamy na inscenizowane czytanie "Uczty" Platona w Teatrze Polskim, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00, w ramach cyklu "Czytamy w Polskim".

Lekturze towarzyszyć będzie dyskusja, w której wezmą udział prof. Agnieszka Kijewska z Instytutu Filozofii KUL, prof. Jarosław Killian z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i  o. dr Paweł Krupa OP z Instytutu Tomistycznego. Dyskusję poprowadzi red. Barbara Schabowska z TVP Kultura.

Więcej o wydarzeniu:

https://www.teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/wydarzenia/?id_act=694

https://pl-pl.facebook.com/events/124915598154866/


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej