Prof. Simon Hornblower w IFK

2018-05-11

Instytut Filologii Klasycznej UW zaprasza na wykład pt.

„Sex and superstition in Thucydides”

który wygłosi

Prof. Simon Hornblower

(Fellow of the British Academy)

Wykład odbędzie się w czwartek 24 maja o godz. 11:30, w sali 103.

Prof. Simon Hornblower (Fellow of the British Academy), wieloletni członek All Souls College na Uniwersytecie Oksfordzkim (zdobywca prestiżowej Prize Fellow), były profesor filologii klasycznej na Uniwersytecie w Oksfordzie i na University College London, jest autorem m.in. 3-tomowego oksfordzkiego komentarza do Tukidydesa (1991-2008) oraz komentarza do księgi V Dziejów Herodota w serii Cambridge Greek and Latin Classics (2013), monografii: Thucydides (1987), Thucydides and Pindar: Historical Narrative and the World of Epinikian Poetry (2004), Thucydidean Themes (2011), The Greek World 479-323 BC (2011, wyd. 4), Lykophron: Alexandra. Greek Text, Translation, Commentary, and Introduction (2015) oraz licznych artykułów poświęconych kulturze, literaturze i historii starożytnej Grecji, a także współredaktorem Pindar’s Poetry, Patrons and Festivals (1997), Greek Personal Names: Their Value as Evidence (2000) i The Oxford Companion to Classical Civilization (2014, wyd. 2). Obecnie składa do druku monografię Lykophron’s ‘Alexandra’, Rome, and the Hellenistic World (Oksford) oraz redaguje Corpus of Ptolemaic Inscriptions i monografię zbiorową pt. The Returning Hero: Nostoi and Traditions of Mediterranean Settlement.