Konferencja "Tekst filozoficzny jako ćwiczenie duchowe w starożytności i średniowieczu"

2018-06-01

Zapraszamy na konferencję Tekst filozoficzny jako ćwiczenie duchowe w starożytności i średniowieczu organizowaną przez Zakład Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej IF UW.

Progtam konferencji:

8 czerwca 2018 (piątek), sala 205

(Stary BUW, główny kampus UW)

J. Domański (PAN, UW) Słowo wstępne

W. Wrotkowski (PAN) Duchowe ćwiczenia czy tortury? Tekst jako test albo jak skosztować okruchów z tortu Heraklita?

D. Zygmuntowicz (PAN) Platońska rehabilitacja pisma na gruncie prawodawczym

K. Pawłowski (UKSW) Filozofia w formule hermetycznego wtajemniczenia – według Asclepius, sive dialogus Hermetis Trismegisti Pseudo-Apulejusza

M. Stróżyński (UAM) Czytanie - wykonanie - improwizacja: tekst filozoficzny jako partytura ćwiczenia duchowego w tradycji neoplatońskiej

K. Łapiński (UW) Inventio elocutio w stoickich ćwiczeniach duchowych