Konferencja naukowa „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”

2015-11-13

Szanowni Państwo,

zapraszamy na konferencję naukową „Nowoczesna dydaktyka akademicka języków klasycznych”, która odbędzie się 27 listopada br. w Instytucie Filologii Klasycznej UW. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w naszym Instytucie.

Dodatkowo w czasie konferencji Pan Marcin Loch z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedstawi komunikat o planowanej przez niego na rok 2016 konferencji, która będzie w całości poświęcona zastosowaniu metod konwersacyjnych w nauczaniu języków klasycznych.

 

 

 Sesja_dydaktyczna_IFk_folder


 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej