2017-06-04

Ruszyła rekrutacja na studia!

5 czerwca 2017 zaczęła się rejestracja na studia I i II stopnia na kierunek filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie. Szczegóły znajdą Państwo na stronie irk.uw.edu.pl oraz na naszej stronie ifk.uw.edu.pl w zakładce REKRUTACJA.

 

dyżury Komisji Rekrutacyjnej: 12, 19, 26 czerwca, godz. 14.00-15.00, sala nr 112 (II piętro)

kontakt mailowy: rekrut.ifk@uw.edu.pl

ZAPRASZAMY!

 


Więcej
2017-04-25

Egzaminy w sesji letniej 2016/17

 • Egzamin z Elementów kultury antycznej odbędzie się w środę 14.06. w godz. 15-16.00 w s. 103.
 • Egzamin poprawkowy z GOJŁ odbędzie się w środę 06.09. o godz. 10.00 w sali 103.
 • Egzamin z Dramatu odbędzie się w środę 14.06. o godz. 12.00. w s. 116.
 • Egzamin z GOJG odbędzi


Więcej
2017-06-14

Lektury - zastępstwa za dr M. Zawadzką

Od 26.06. z lekturami, które na studiach licencjackich przymowała pani dr Magdalena Zawadzka, zapraszamy dodatkowo do pani mgr Doroty Sutkowskiej. Natomiast z lekturami na studiach magisterskich zapraszamy do pana profesora Jarosława Jakielaszka.


Więcej
2017-06-08

Zaliczenie etapu studiów

Szanowni Państwo,

 • żeby uzyskać zaliczenie etapu studiów, powinni Państwo:
 1. uzyskać komplet wpisów ocen w USOS;
 2. po upewnieniu się, że mają Państwo wszystkie zaliczenia i egzaminy wpisane w USOS, udać się do sekretariatu, by wydrukować́ kartę̨ egzaminacyjną z kompletem wpisów i z wyliczoną średnią;
 3. sprawdzić, czy na karcie są wszystkie wpisy, właściwa liczba punktów ECTS i średnia ocen i dopiero ze sprawdzonym wydrukiem oraz z kartą


Więcej
2017-06-01

Rejestracja na OGUN-y

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczynającą się na początku czerwca I turą rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na konieczność realizacji przedmiotów ogólnouniwersyteckich w ramach przedmiotów spoza kierunku studiów.

Monika Mikuła


Więcej
2017-06-01

Prośba o wypełnienie ankiet

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety oceniającej administrację i infrastrukturę Instytutu oraz ankiety dotyczącej oceny programu studiów na Filologii Klasycznej UW. W dniach od 01. do 23. czerwca br. ankiety znajdziecie Państwo w Bibliotece IFK.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie!

Dyrekcja Instytutu Filologii Klasycznej UW


Więcej
2017-05-25

Instytut Filologii Klasycznej UW zaprasza na wykład, który wygłosi


Prof. Edward M. Harris (Durham University & The University of Edinburgh).


Wykład pt. „Trials in Thucydides and Xenophon”odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 17:00

w sali nr 6 im. K. Kumanieckiego w IFK UW (Krakowskie Przedmieście 1, I piętro).

Prof. Edward M. HarrisWięcej
archiwum aktualności »

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej