2018-11-19

Uwaga studenci I roku!

Obowiązkowe zajęcia z Ochrony własności intelektualnej odbędą się w dwóch terminach:

I cz. - 14.12.2018 (piątek) w godz. 13.15-14.45 w sali nr 103

II cz. - 18.01.2019 (piątek) w godz. 13.15-14.45 w sali nr 103

Obecność na obu terminach jest obowiązkowa.


Więcej
2018-12-20

Centrum Pomocy Psychologicznej UW - Grupa Wsparcia

Już niedługo w Centrum Pomocy Psychologicznej UW rozpoczną się spotkania grupy wsparcia dla studentek_ów UW. Grupa będzie miała charakter wsparcia psychologicznego z elementami psychoedukacji. Do udziału w grupie zapraszamy studentów i studentki UW, które_rzy chcą lepiej rozumieć siebie, poprawić samoocenę, efektywn


Więcej
2018-12-11

Jan Wróbel o edukacji

Zapraszamy na seminarium doktoranckie w IFK UW, które odbędzie się w środę 12 grudnia o godz. 18.30 w sali 103. 

W ramach seminarium odbędzie się dyskusja dotyczącą edukacji humanistycznej w szkole i na uniwersytecie z udziałem Jana Wróbla, nauczyciela w 1 Społecznym Liceum w Warszawie „Bednarska” , dziennikarza i publicysty. Oczywiście tematem spotkania będzie także kwestia edukacji klasycznej. Prowadzenie dyskusji: Cyprian


Więcej
2018-12-11

Spotkanie Wigilijne IFK

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i doktorantów na

Spotkanie Wigilijne IFK

w dniu 18 grudnia w sali 103 o godz. 16.00.

W Bibliotece i Sekretariacie organizowana jest zbiórka na ten cel. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do przynoszenia ciast, sałatek, słodkości, napojów czy dekoracji w każdej ilości.

Zapraszamy!


Więcej
2018-12-04

Zapraszamy na wykład

Kolo Naukowe Mlodych Klasykow serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 6 grudnia 2018 na godzinę 18.30 do sali 103 na wyklad Klasyczna sofistyka i podstawy wspolczesnej cywilizacji, ktory wyglosi prof. dr hab. Cyprian Mielczarski.


Więcej
2018-12-03

Wyjazdy zagraniczne dla studentów - NAWA

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej www.nawa.gov.pl (zakładka „Programy NAWA; Programy dla studentów polskich), znajduje się oferta wyjazdów stypendialnych dla studentów w ramach współpracy bilateralnej. Zainteresowani studenci powinni zapoznać się z Regulaminem Programu


Więcej
2018-11-26

Agamemnon Ajschylosa w cyklu "Czytamy w Polskim"

27 listopada o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie zaprezentujemy dwujęzyczną lekturę „Agamemnona” Ajschylosa, której towarzyszyć będzie dyskusja z udziałem znakomitych rozmówców – Krzysztofa Zanussiego i Mikołaja Szymańskiego.

Serdecznie zapraszamy.


Więcej
2018-11-25

Prof. Andrzej Szahaj w IFK

Szanowni Państwo!
W imieniu prof. Cypriana Mielczarskiego serdecznie zapraszamy na seminarium doktoranckie w Instytucie Filologii Klasycznej UW, które odbędzie się w środę 28 listopada o godz. 18.30 w sali im. Tadeusza Zielińskiego (103). 

 Prof. Andrzej Szahaj wystąpi z referatem zatytułowanym:

„Postmodernizm czyli moja młodość”


Więcej
archiwum aktualności »

 • Dlaczego IFK?

  Student filologii klasycznej poznając języki klasyczne – grekę i łacinę – zyskuje klucz do literatury i kultury starożytnych Greków i Rzymian, a tym samym szerokie wykształcenie humanistyczne przydatne na wielu ścieżkach rozwoju intelektualnego i zawodowego.

  Więcej
 • Biblioteka Renesansowa

  dwujęzyczna seria wydawnicza IFK UW, obejmująca wydania oraz komentowane przekłady łacińskiej literatury włoskiego renesansu takich autorów, jak Francesco Petrarka, Giovanni Boccaccio, Leonardo Bruni, Marsilio Ficino, Poggio Bracciolini, Angelo Poliziano, Eneas Silvius Piccolomini, Giannozzo Manetti i in.

  Więcej
 • Laboratorium Filologii Klasycznej

  cykl wykładów o charakterze popularnonaukowym adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywają się w każdy ostatni roboczy piątek miesiąca o godz. 17 w IFK UW.

  Więcej
 • Konkurs Kultury Klasycznej

  Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorzy pragną zainteresować młodzież antykiem i średniowieczem, a także nowożytną i współczesną recepcją wypracowanego wówczas kanonu kultury klasycznej.

  Więcej
 • Kursy języków klasycznych

  Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego zaprasza wszystkich miłośników kultury starożytnej do udziału w bezpłatnych kursach nauki greki starożytnej i łaciny. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Instytutu Filologii Klasycznej przy ul. Krakowskie Przedmieście 1.

  Więcej