Aktualności

29.11-12.12 zajęcia na kierunku filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie w trybie zdalnym

2021-11-24

Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem KJD Wydziału Polonistyki dr. Łukasza Książyka od 29 listopada do 12 grudnia br. na naszym kierunku wszystkie zajęcia będą się odbywać w trybie zdalnym. 

Wszystkie zajęcia poza wykładami muszą się odbywać synchronicznie. Wykłady mogą się odbywać w trybie synchronicznym lub asynchronicznym.

Nauczyciel prowadzący zajęcia poinformuje studentów o narzędziach zdalnych, z których będzie korzystał, oraz wyśle link do zajęć.

Przypominamy, że zarówno prowadzący, jak i uczestnicy mają obowiązek korzystać z kont i profili uniwersyteckich.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z zarządzeniem KJD o przejściu na tryb zdalny oraz instrukcjami do nauki na platformach Meet Google lub Kampus. 

Wszelkie pytania i problemy proszę zgłaszać do toku studiów, wicedyrektora IFK albo kierownika studiów.

UWAGA: Od 29.11 także lektoraty oferowane przez UW będą odbywać się w formie zdalnej. Por.

https://dokumenty.uw.edu.pl/dziennik/DSZJO/Lists/Dziennik/Attachments/142/DSZJO.2021.49.ZD.4.pdf

 

DWPL.2021.194.ZKJD.11 - ROZPORZĄDZENIE O TRYBIE ZDALNYM

KAMPUSZAJĘCIA ZDALNE NA PLATFORMIE - INSTRUKCJA 

MEET GOOGLE - PODSTAWY

 

 

UWAGA STUDENCI I ROKU

2021-11-10

Obowiązkowy wykład "Ochrona własności intelektualnej" odbędzie się w dwóch częściach w terminach:

13.12.2021 w godz. 15.00-16.30 (poniedziałek) s. 103

oraz

17.01.2022 w godz. 15.00-16.30 (poniedziałek) s. 103

Zaliczenie wykładu jest warunkiem koniecznym do rozliczenia I roku studiów.

Obecność na obu częściach wykładu jest obowiązkowa.Zaproszenie do udziału w II Dyktandzie UW

2021-11-17

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w II Dyktandzie Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyktando odbędzie się 25 listopada (w czwartek) o 15.00 – online, potrwa ok. godziny. Na zwycięzcę czeka, oprócz dyplomu i statuetki, tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2021.

Rejestracja jest otwarta do 21 listopada. Formularz rejestracyjny i regulamin są na stronie https://obserwatoriumjezykowe.uw.edu.pl/ii-dyktando-uw/.

Oprócz tego codziennie (do końca rejestracji) na naszych kontach w mediach społecznościowych (gdzie bardzo łatwo dotrzeć bezpośrednio z witryny https://obserwatoriumjezykowe.uw.edu.pl/) publikujemy minizagadki ortograficzne – jako rozgrzewkę przed dyktandem, ale przede wszystkim: zaproszenie do zabawy. 

 

 


Goście z Toronto na seminarium doktoranckim

2021-10-25

W środę 3 listopada seminarium doktoranckie prof. Mikołaja Szymańskiego i niżej podpisanego w Instytucie Filologii Klasycznej UW zacznie się wyjątkowo o godz. 16.45, a wystąpi na nim dwoje znakomitych gości z Kanady:
 
Dr Regina Höschele (University of Toronto)
Pessimi poetae – A Worst of
 
Prof. Peter Bing (University of Toronto)
The Death of the Author:  Hesiod’s Double Burial in Epigrams  by “Pindar” (Page FGE p.159-60), Mnasalkes (AP 7.54 = 18 GP), Alkaios (AP 7.55 = 12 GP), and in the Biographical Tradition
 
Streszczenia obu wystąpień można ściągnąć tu: http://pliki.ifk.uw.edu.pl/upload/abstrakty%203%20listopada.pdf. Seminarium będzie transmitowane online, link: https://meet.google.com/vgu-rnaq-aev.
 
Przyjazd gości umożliwiło dofinansowanie z Centre for Research on Ancient Civilizations (CRAC) UW.


Conventus Latini

2021-10-19

KNMK UW ogłasza otwarcie nowego cyklu spotkań, tym razem poświęconych ćwiczeniu słuchania i mówienia po łacinie – Conventus Latini! Spotkania kierujemy do osób ze średnio zaawansowaną znajomością łaciny, które chciałyby przełamać barierę językową w przyjaznym gronie i doskonalić swoją znajomość łaciny. Każdy Conventus Latinus rozpoczynał się będzie od krótkiej prelekcji jednego z uczestników na wybrany przez siebie temat, po której nastąpi dyskusja. Pragniemy stworzyć przestrzeń do swobodnego, wzajemnego doskonalenia istotnych w procesie uczenia się każdego języka obcego umiejętności, tj. słuchania i mówienia.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 28.10 o 15:00, rozpocznie je Sebastian Baranowski prelekcją pt. „De instrumentis ad Latinitatem colendam utilibus”. Conventus Latini odbywać się będą w trybie hybrydowym: w s. 116 Instytutu Filologii Klasycznej (ul. Krakowskie Przedmieście 1) i za pośrednictwem platformy Google Meet. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w formularzu zgłoszeniowym: https://forms.gle/PFBp7knsgPFVT4TH9


Ankieta dla studentów: COVID-19 - prośba o informowanie KJD o zakażeniu, kwarantannie, samoizolacji

2021-10-04

Szanowni Państwo,

Obowiązek raportowania rozwoju sytuacji wśród Studentów Wydziału Polonistyki UW spoczywa na prodziekanie ds. studenckich. W związku z tym bardzo proszę, by zgłaszali Państwo informacje o zakażeniu, przebywaniu na kwarantannie lub w samoizolacji za pomocą naszego wydziałowego formularza (https://forms.gle/8YswzsSUs9pGAKju6). Dostęp do przekazywanych danych ma wyłącznie dr Łukasz Książyk, jako prodziekan ds. studenckich Wydziału Polonistyki, oraz upoważnione przez Rektora służby uniwersyteckie zajmujące się koordynowaniem działań zmierzających do jak najlepszego opanowania sytuacji epidemicznej na UW.

Bardzo proszę o przekazywanie informacji o aktualnych zdarzeniach; jeżeli mają Państwo status ozdrowieńca, kwarantanna lub samoizolacja została już zakończona, nie muszą Państwo tego zgłaszać. 

Klauzula RODO, Szkolenie BHP _ WAŻNE

2021-10-02

Wszyscy studenci powinni bezzwłocznie potwierdzić klauzulę RODO.

RODO

Szkolenie BHP - Kto jest zobowiązany do realizacji szkolenia w roku 2021-2022.

 

Studenci studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy:
  1. 1)  podejmują pierwszy raz studia na uczelni wyższej;
  2. 2)  w ramach dotychczasowego kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim lub innejuczelni wyższej nie zrealizowali szkolenia;
3) w ramach dotychczasowego kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim lub innej uczelni wyższej zrealizowali szkolenie wcześniej niż w roku akademickim 2017/2018
Studenci studiów drugiego stopnia, którzy:
  1. 1)  w ramach dotychczasowego kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim lub innej uczelni wyższej nie zrealizowali szkolenia;
  2. 2)  w ramach dotychczasowego kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim lub innej uczelni wyższej zrealizowali szkolenie wcześniej niż w roku akademickim 2017/2018
więcej szczegółów zob.

 

archiwum aktualności »